Kişisel Bilgiler
Ad, Soyad Prof. Dr. Serkan KESKİN
Uzmanlık Tıbbi Onkoloji Uzmanı
Deneyim 20+ Yıl
Eğitim & Öğretim
Lisans Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2001
Uzmanlık İç Hastalıkları, Taksim Eğ. ve Araş. Hst., 2006
Yan Dal Onkoloji, İstanbul Üniv. Onkoloji Enst., 2013
Doçent Onkoloji, Okmeydanı Eğ. ve Araş. Hst., 2014
Profesör Memorial Şişli Hastanesi, 2019

Biyografi

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Büyükçekmece Lisesi’ni bitirdikten sonra Trakya Üniversitesi’nde tıp fakültesi eğitimini tamamladı. 2009 yılında Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda (YDUS) Türkiye 2.si olarak İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde yan dal eğitimine başladı ve 2013 yılında mezun oldu. Mecburi hizmet görevinin ardından 2015 yılında Memorial Şişli Hastanesinde Onkoloji Merkezi’ni kurarak Tıbbi Onkoloji Uzmanı olarak göreve başladı. Halen Memorial Şişli Hastanesinde Onkoloji Merkezi Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmekte.

Bilimsel araştırmaları arasında uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan 50’nin üzerinde makale, uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan 16 bildiri, uluslararası platformlarda yayımlanmış 4 adet kitap bölümü, ulusal hakemli dergilerde yayımlanan 12 makale, ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan 46 bildiri yer almaktadır.

Alınan Ödüller

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS), Türkiye 2. si, 2009

Tıbbi Onkoloji Derneği Yeterlilik Sınavı, Türkiye 1. si, 2012

22 Mart 2012 tarihinde yapılan Tıbbi Onkoloji Derneği Yeterlilik Sınavı, Tıbbi Onkoloji Yeterlilik Belgesi.

Ulusal Kanser Kongresi; Poster Bildiri, P 332
Resveratrol Sitotoksik Ajanların MDAH 2774 Over Kanseri (OVK) Hücre Soyu Üzerindeki Etkilerini Güçlendirmektedir.
Uzm. Dr. Serkan Keskin, Prof. Dr. Yeşim Eralp, Prof. Dr. Ayhan Bilir, Uzm. Dr. Mine Ergüven, Uzm. Dr. Esin Aktaş
İstanbul Üniversitesi, Onkoloji Enstitüsü, İstanbul

T. C. Sağlık Bakanlığı Başakşehir Devlet Hastanesi’ nde mecburi hizmet görevi sırasında, 11 Mart 2008 tarihinde, “görevinde gösterdiği üstün gayret ve sağlık hizmetlerine katkılarından dolayı” aldığı, İstanbul Valisi Muammer Güler imzaladığı Takdir Belgesi.

Dernek Üyelikleri

  1.  American Society of Clinical Oncology (ASCO)
  2. European Society of Medical Oncology (ESMO)
  3. Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği
  4. Türk Tıbbi Onkoloji Derneği
  5. Klinik Onkoloji Derneği

Kansere Meydan Okuyoruz!

Öncü ruhumuz, bilimsel ilerlemelerimiz, ileri görüşlü liderliğimiz ve hizmet verdiğimiz birçok benzersiz insan ile büyümeye ve kansere meydan okumaya devam ediyoruz.

Sizi tanımaya, erken teşhis için belirli aralıklarla taramalarınızı yaptırmaya, sonradan da gereksinimlerinize odaklanmış bir sağlık planı oluşturmaya her zaman bekleriz.

Ekibimizin Hizmet Felsefesi

  1. Birinci önceliğimiz daima hastalarımızdır. Bu nedenle hastalarımızın ve yakınlarının ihtiyaç ve beklentilerine önem veriyor, onları dinliyor, güvenli ve huzurlu bir tedavi süreci geçirmeleri için emek veriyoruz.
  2. Onkoloji alanındaki yenilikleri ve son çıkan teknolojik gelişmeleri takip ederek, uluslararası standartlarda hizmet anlayışını kendine görev edinen ekibimizle, en büyük gayemiz insanlara hayat ışığı olabilmektir. Kanser tedavilerinin daha hızlı, daha güvenli, kişiselleştirilmiş ve daha etkili hale getiren genetik haritalama ve immünoterapi gibi yeni çıkan tedavi yöntemlerini yakinen takip ederek, hastaların sağlığına kavuşmasında ve daha iyi standartlarda yaşamasında daha etkin rol oynamak için çalışıyoruz.
  3. Sizi, rahatsızlığınızı ve tıbbi endişelerinizi en iyi şekilde anlamaya çalışıyoruz. Sağlığınıza ulaşmanıza yardımcı olurken, bizlere duyduğunuz güven ve saygıyı kazanarak çok büyük bir ayrıcalık ve sorumluluğa sahip olduğumuzu düşünüyoruz.